Urlop w Rep. Cz.:CZeCOTTourmapsCzechy WschodnieUNESCOAktywny wypoczynekRozkłady jazdyGEOFUN

Wskazówki i ostrzeżenia

Kilka spraw, o których warto wiedzieć przed i w trakcie wykonywania geoakcji...

Przygotowanie do geożartów

 • W niektórych miejscach w poniedziałek nie wykonasz geoakcji – niektóre zadania są związane z wizytą w muzeum czy innej atrakcji turystycznej, które w poniedziałki są nieczynne.
 • Niektóre geoakcje można wykonać tylko w określonych terminach (np. w trakcie trwania imprezy) czy też w ograniczonym czasie (np. gry nocne). Podczas gry ta informacja zawsze jest podana i podczas planowania należy zwrócić na nią uwagę.
 • Przed wykonaniem geoakcji zawsze naładuj swoją komórkę, z ciemnym wyświetlaczem niewiele można zdziałać.
 • Skontroluj, czy do realizacji nie potrzebujesz konkretnych przyrządów. Jeśli na przykład będziesz miał za zadanie coś namalować, to bez kredek byłoby to trudne :)
 • Start zaznaczono na mapie zieloną flagą Miejsce lub miejsca docelowe oznakowano kostkowaną flagą, o ile cel nie jest ukryty.
 • W grach w Zabawne szkoły nie ma potrzeby szukania punktu startowego i możesz je uruchomić z każdego miejsca.

Masz problemy techniczne?

 • Częstym zadaniem występującym w geoakcjach jest przechodzenie przez miejsca kontroli. Aplikacja pokazuje Ci Twoje aktualne położenie w stosunku do nich. W miarę jak się zbliżasz, to odległość zmniejsza się, a jeżeli oddalasz się, to odległość zwiększa się. Aby pójść we właściwym kierunku konieczne jest, aby odległość zmniejszała się w jednakowym tempie w stosunku do odległości, jaką przeszedłeś. Jeżeli mniejsza się wolniej, oznacza to, iż nie zmierzasz do punktu najkrótszą drogą. Jak tylko odległość wyniesie 0, będzie to oznaczać, że dotarłeś na miejsce.
 • W tracie wykonywania geoakcji w terenie, trzeba mieć koniecznie włączoną funkcję GPS i najlepiej WiFi, która potrafi pokazać szczegóły twojej pozycji.
 • Jeżeli spotkasz się z problemem technicznym, a działanie aplikacji przerywa się lub nawet zawiesi, spróbuj wykonać poniższe
  1. zwolnij miejsce w pamięci swojego urządzenia, zamykając jednocześnie pracujące aplikacje w tle, których teraz nie potrzebujesz
   ewentualnie
  2. zakończ działanie aplikacji GEOFUN (wyświetli Ci się lista aplikacji oraz GEOFUN, więc klikniesz na "Wymuś zamknięcie ") i uruchomisz ją znowu
   ewentualnie
  3. spróbuj ponownie zainstalować aplikację – odinstaluj pierwotną wersję, pobierz i zainstaluj ze sklepu nową.
 • Jeżeli problemy techniczne pojawiają się mimo to, prosimy o wysłanie błędu (wraz z opisem) bezpośrednio z aplikacji - na karcie "Ustawienia", przez przycisk "Zgłoś błąd ".